بلاگ

چه کتاب هایی بخوانیم؟

شاید در شروع کتابخوانی و پاگذاشتن در مسیر تبدیل شدن به یک کتابخوان حرفه‌ای، هیچ‌چیز مهم‌تر از انتخاب کتاب‌های مناسب برای مطالعه نباشد. سوالی که معمولا توسط افراد در این مرحله مطرح می‌شود این است که چه کتابی بخوانم یا برای مطالعه از چه کتابی شروع کنیم و همانطور که در پست چگونه کتابخوان شویم گفتیم، اهمیت کتاب خوب خواندن کمتر از اهمیت کتابخوانی نیست.

اگر سوال شما هم این است که برای شروع چه کتابی بخوانیم ، این پست را تا آخر دنبال کنید. این پست، به معرفی کتابهای مفید برای مطالعه و همچنین معرفی کتاب های خواندنی می‌پردازد. کتاب‌هایی که به احتمال زیاد برای شما جذاب است و شما را به مطالعه کتاب‌های بیشتر ترغیب می‌کند و معیارهای دیگری مانند حجم مناسب و نه چندان زیاد در آن رعایت شده است.

البته هیچ‌وقت فراموش نکنید که ایده پیشنهاد کتاب تنها در ابتدای مسیر کتابخوانی می‌تواند به شما کمک کند و در ادامه این مسیر، این شما هستید که باید به سوال چه کتابی بخونم پاسخ بدهید و لیستی از کتاب‌های مورد نظر خود برای مطالعه را بر اساس نیازهایتان تهیه کنید.

بنابراین بعد از اینکه اهل کتاب خواندن شدید، هیچ‌کس بهتر از شما نمیتواند تشخیص دهد بهترین کتاب های دنیا برای شما چه کتابهایی است.

 

در ادامه چند کتاب برای مطالعه را به شما پیشنهاد می‌دهم که امیدوارم از مطالعه آن‌ها لذت ببرید.

 

معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

۱. قلعه حیوانات، جورج اورول

 

روزی حیوانات یک مزرعه که از ظلم صاحبشان به تنگ آمده‌اند، تصمیم می‌گیرند که طغیان کرده و کنترل مزرعه و زندگی خودشان را به دست بگیرند …

داستان قلعه حیوانات از همان لحظه شروع شما را درگیر می‌کند و تا زمانی که کتاب را تمام نکنید آن را زمین نمی‌گذارید. جدای از داستان کتاب که تا مدت‌ها با شما می‌ماند، شاید اسم این کتاب را تقریبا از زبان تمام کتاب‌خوان‌ها بشنوید و می‌توانید درباره ماجراهای جالب آن و برداشت‌های خود از این داستان با دیگران صحبت کنید و لذت ببرید.

 

۲. شازده کوچولو، آنتوان دو سنت اگزوپری

 

بسیار بعید است که نام این کتاب به گوش شما نخورده باشد یا نقل‌قول‌های آن را در اطراف خود ندیده باشید. شازده کوچولو، کتابی بسیار کم حجم است که می‌توانید بارها و بارها آن را بخوانید و مطمئن باشید هیچ گاه از خواندنش خسته نمی‌شوید.

به شما توصیه می‌کنم که حتما این کتاب را مطالعه کنید و از گفتگوهای شازده کوچولو با موجودات دیگر لذت ببرید .

 

۳. کیمیاگر، پائولو کوئیلو

 

کتاب کیمیاگر شما را با خود به سفری دور و دراز می‌برد که می‌توانید از تک تک ثانیه‌های این سفر نهایت لذت را ببرید. چیزی که این کتاب را بسیار جذاب می‌کند، داستان پر کشش و در عین حال مفهوم ساده‌ای است که به آن پرداخته می‌شود. مفهومی که عرفا و فیلسوفان زیادی از آن سخت گفته‌اند و شاید روایت آن در قالب داستانی بتواند به شما بسیار کمک کند.

بدون شک پس از مطالعه این کتاب که یکی از کتاب های خوب و متفاوت در این زمینه است، شما تشنه مطالعه داستان‌های جذاب دیگر می‌شوید و این خود شروع مناسبی برای مسیر کتابخوانی است.

کتاب کیمیاگر، یکی از بهترین کتاب های جهان برای شروع کتابخوانی است، پس اگر قصد دارید اشتیاق کتابخوانی را در خود زیاد کنید این اثر، کتاب پیشنهادی ما به شماست.

 

۴. دنیای سوفی، یوستین گردر

کتاب‌های فلسفی اغلب کتاب‌هایی پر حجم و با نثری خسته کننده و مبهم هستند و خوانندگان حرفه‌ای خود را می‌طلبند. اما برای خیلی از ما این سوال پیش می‌آید که بهترین کتاب برای شروع فلسفه و مطالعه در مورد آن چیست؟

کتاب دنیای سوفی، با یک نثر ساده و داستان بسیار جذاب از زندگی یک دختر کوچک کنجکاو که به دنبال کشف دنیای پیرامون خود است، سعی می‌کند مفاهیم و نظریه‌های فلسفی را از قرن‌های دور تا به امروز روایت کند و شما را با آن‌ها آشنا کند.

حتی اگر به دنبال مطالعه جدی فلسفه هم نیستید، به شما پیشنهاد می‌کنم که این کتاب را مطالعه کنید و از دنیای جذاب آن لذت ببرید.

 

۵. راهنمای کهکشان برای اتو‌استاپ‌زن‌ها، داگلاس آدامز

 

نمی‌دانیم موجودات فضایی واقعا وجود دارند یا نه، اما برای یک لحظه تصور کنید که این موجودات یک روز در آسمان سیاره ما ظاهر شوند و برای احداث یک بزرگراه کهکشانی، زمین را نابود کنند!

راهنمای کهکشان برای هیچ‌هایکرها یکی از کتاب‌های بسیار جذاب ژانر تخیلی است که شما را به یک سفر بین ستاره‌ای می‌برد. داستانی که پر از هیجان و شوخی‌های خنده‌دار است و در قالب همین ماجراها، گاهی مفاهیم پیچیده و عمیقی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

شاید برای شما جالب باشد که ایلان ماسک هم مطالعه این کتاب را به شدت به دیگران پیشنهاد می‌دهد و شعار خانوادگی‌اش، شعار پشت جلب این کتاب است : هول نشوید.

 

۶. ناتورِدشت، جی. دی. سلینجر

 

اولین بار این کتاب را در ۲۲ سالگی خواندم و پس از زمین گذاشتنش با خودم فکر کردم که چرا انقدر دیر به سراغ این کتاب رفتم. داستان یک نوجوان آمریکایی طغیان‌گر که تنها در سه روز اتفاق می‌افتد و شما با این نوجوان همراه می‌شوید تا از سرنوشت او پس از اخراج شدنش از مدرسه آگاه شوید.

داستان این کتاب با این‌که در سه روز اتفاق می‌افتد، شما را وادار می‌کند تا در چند ساعت و بدون وقفه تمامش کنید و پس از مطالعه شاید با خود بگویید «باید دوباره بخوانمش».

اگر به دنبال مطالعهٔ یک کتاب خوب برای خواندن هستید، حتما این کتاب را امتحان کنید.

 

۷. نفحات نفت، رضا امیرخانی

کم نیستند تحلیل‌گرانی که از مشکلات اقتصادی کشور صحبت می‌کنند و از دیدگاه‌های مختلف به آن می‌پردازند. رضا امیرخانی در این کتاب، با قلم روان و جذابش به دنبال ریشه‌یابی بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور می‌رود که همان نفت است.

این کتاب که به صورت یک مقاله بلند نوشته شده است، با داستان‌های مختلف خود سعی می‌کند به خواننده‌، مشکلات یک ساختار نفتی و چگونگی پدید آمدن این مشکلات را نشان دهد. این کتاب به شما کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به اطراف خود پیدا کنید و نسبت به مساله ارزش آفرینی طور دیگری فکر کنید.

قطعا این کتاب یکی از بهترین کتاب ها برای خواندن است چراکه بعد از خواندن این کتاب می‌توانیم مشکلاتی که را که به واسطهٔ نفت برایمان ایجاد شده است را بهتر درک و تحلیل کنیم.

 

۸. هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن، رولف دوبلی

شماره ۸ در واقع دو کتاب از یک نویسنده است. هنر شفاف اندیشیدن و هنر خوب زندگی کردن نام دو کتابی است که توسط رولف دوبلی نوشته شده است و در واقع لیستی از مهارت‌ها و اشتباهات تصمیم‌گیری و نکاتی در مورد بهتر فکر کردن است و شاید بتوانیم آن را یک جعبه ابزار جامع برای تصمیم‌گیری بهتر بنامیم. این دو کتاب شامل فصل‌های کوتاهی هستند که با یک داستان سعی دارند به شما درس‌های مهمی را منتقل کنند. فصل‌های کوتاه این کتاب‌ها باعث می‌شود که تجربه مطالعه آن‌ها برای شما خسته کننده نباشد و سبک داستان‌گویی دوبلی شما را با خود تا پایان کتاب می‌کشد.

مطمئن باشید که بعد از مطالعه این کتاب، نوع نگاهتان به زندگی و بسیاری از تصمیم‌هایتان تغییر خواهد کرد و از عینک جدیدی که این کتاب به شما می‌دهد نهایت لذت را خواهید برد.

 


 


بهترین کتاب های جهان؛ ادامهٔ مسیر شما در راه کتابخوان شدن

در این مطلب به معرفی مناسب برای شروع کتابخوانی پرداختیم و پاسخ سوال کتاب چی بخونم را به صورت کامل و درقالب معرفی چند کتاب دادیم .

دنیای ذهنی آدمها و نیازهای آنها متفاوت است. بنابراین بهترین کتاب های جهان را تنها خودتان می‌توانید تشخیص دهید.

جواب ما به سوال چه کتاب هایی بخوانیم این است که اگر مطالعهٔ خود را با کتاب هایی آغاز کنید که در لیست معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی حضور دارند، قطعا از کتابخوانی خود دستاوردی بدست خواهید آورد که موتور محرک شما برای ادامهٔ کتابخوانی خواهد شد.

همچنین اگر اهل مطالعه مستمر کتاب نیستید، بهتر است در قدم اول با خرید یکی از کتاب‌هایی که در این متن معرفی شد، عادت به کتابخوانی کنید و در قدم بعدی، به سراغ بهترین کتابها از نظر منتقدان و کارشناسان بروید.

در این مطلب به معرفی بهترین کتابهای دنیا در پرداخته‌ام:

 


زندگی خود را طراحی کنید – یک اتفاق مهم در زندگی شما!

قطعا در مسیر کتابخوانی با کتاب‌های برنامه‌ریزی و موفقیت … برخورد کرده‌اید.

هدف همهٔ ما از خواندن این کتاب‌ها کسب رضایت فردی و شغلی است.

اما سوال اینجاست که چقدر این کتاب‌ها و دوره‌ها موثر هستند؟

این بار با یک شیوهٔ عملی پیش خواهیم رفت تا برای همیشه حال خوبی که دنبالش بودیم را بدست بیاوریم.

بعد از دیدن دوره طراحی زندگی قطعا دیدتان به زندگی عوض خواهد شد و به رضایت شغلی و … خواهید رسید.

کافیست روی لینک زیر کلیک کنید و با تهیهٔ دورهٔ طراحی زندگی آیندهٔ خود را روشن‌تر کنید.

 

خرید کتاب با تخفیف

همچنین اگر شما نیز دغدغهٔ مالی برای تهیه کتاب دارید و این مساله برایتان واقعا دشوار است بهتر است که کتاب ها را با تخفیف تهیه کنید.

از لینک زیر می‌توانید کتابهای تخفیف‌دار را از سایت دیجیکالا تهیه کنید.

 

محبوب‌ترین‌ها در یک نگاه

بعضی از کتاب‌ها به راحتی در قلب آدم جا باز می‌کنند و خواندن این کتاب‌ها قطعا تجربهٔ زیبایی را برایمان رقم خواهد زد.

اگر قصد خرید کتاب‌هایی را دارید که غوغا به پا کرده‌اند، سری به لینک زیر بزنید:

محبوب‌ترین کتاب‌های دنیا در دیجی کالا

به دنبال کتاب جدید هستید؟ این قسمت برای شماست.

به دنبال کتاب جدید هستید؟ کاری ندارد. کافیست سری به لینک زیر بزنید تا با جدیدترین کتاب‌ها آشنا شوید.

در لینک زیر به لیست کاملی از جدیدترین کتاب‌ها دسترسی خواهید داشت. بد نیست که این کتاب‌ها را نیز امتحان کنید.

جدیدترین کتاب‌های دنیا در دیجی کالا


سوالات متداول

در این بخش به سوالات احتمالی شما در مورد این مطلب پاسخ داده‌ام؛ اگر سوال دیگری دارید، حتما از بخش نظرات که در پایین صفحه وجود دارد استفاده کنید و نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

برای انتخاب این کتاب‌ها چه معیاری را در نظر گرفته‌ایم؟

ملاک ما برای انتخاب بهترین کتاب برای خواندن ۳ چیز بوده‌است
۱- محتوای کتاب، که با خواندنن آن به دانسته‌های شما افزوده شود
۲- معرفی کتاب‌های جذابی که نظر اکثریت در موردشان مثبت بوده است
۳- حجم مناسب کتاب‌ها که شما را خسته نکنند

چگونه بهرهٔ بیشتری را از خواندن این کتاب‌ها ببرید؟

برای این قضیه، توضیحات کاملی را در مطلب چگونه کتابخوان شویم؟ داده‌ایم. با انجام این موارد قطعا بهترین استفاده را خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *